Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika

Logowanie do systemu:

12-07-2014

Spotkanie w dniu 1 lipca 2014 r.

W dniu 1 lipca 2014 r. odbyło się spotkanie Rady Uczestników Konsorcjum „ELA-MAT Podkarpackie”, członków Konsorcjum Naukowo-Przemysłowego „ELA-MAT Podkarpackie”, Komitetu Sterującego ENS-Podkarpackie oraz Grupy Roboczej ENS-Podkarpackie. Spotkanie prowadził prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański – Przewodniczący Rady Uczestników Konsorcjum.

Podczas spotkania omówiono wizytę przedstawicieli Konsorcjum z prof. dr hab. Włodzisławem Duchem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na ręce Ministra przekazano aktualne opracowanie dotyczące działalności Konsorcjum oraz przedstawiono cele, zadania i perspektywy Konsorcjum.

Rada Uczestników Konsorcjum powołała następujące uchwały:

• Uchwałę Nr 1/2014 w sprawie zaopiniowania przyjęcia w poczet Członków Konsorcjum Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A.
  • Uchwałę Nr 2/2014 w sprawie powołania Komitetu Naukowego
  • Uchwałę Nr 3/2014 w sprawie wyboru Przewodniczącego Komitetu Naukowego
  • Uchwałę Nr 4/2014 w sprawie powołania Technicznego Zespołu Zadaniowego
  • Uchwałę Nr 5/2014 w sprawie wyboru Przewodniczącego Technicznego Zespołu Zadaniowego

Przewodniczącym Komitetu Naukowego wybrany został prof. dr hab. Adam Maj, natomiast Przewodniczącym Technicznego Zespołu Zadaniowego dr inż. Sławomir Wronka.

Rada Uczestników Konsorcjum dyskutowała również nad dokumentem „Proposal form for research infrastructure project”, który przekazany zostanie Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przedstawiono również informację nt. Letniej szkoły „Diagnostyki plazmy tokamakowej”, której głównym organizatorem jest Instytut Fizyki Jądrowej, organizowanej w czerwcu 2015 r. w Bezmiechowej.

Stanisława Duda

Konsorcjum Naukowo-Przemysłowe "ELA-MAT Podkarpackie"
al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów, Polska
tel.: +48 17 86 51 247, +48 17 86 51 190, fax: +48 17 85 41 260,